Valmistamismeetod ja materjalid

Valmistamismeetod:

Mareplast OÜ ehitab klaasplastist mootorpaate kasutades käsitsi kihilisustamise tehnoloogiat (hand lay-up). Kere struktuur tüüp – sandwich.

Materjalid:

Geellakk – klaaskiud materjali kaitse-dekoratiivne kiht. Geellakid on modifitseeritud vaigud. Geellakk katted on spetsiaalselt loodud täiustatud füüsikaliste ja mehaaniliste omadustega, et pakkuda vastupidavust ultraviolettkiirgusele ja hüdrolüüsile.

Polüestervaigud – tahkestatud polüestervaike iseloomustab suur tugevus, hea nakkuvus klaaskiudude, paberi ja metallidega, vastupidavus veele, mineraal- ja orgaanilistele hapetele, bensiinile, õlidele ja oksüdeerivatele ainetele, samuti head elektriisolatsiooni omadused.

Vaht – Paadikere on täidetud madala erikaaluga, suletud pooridega, kahekomponentse jäik tahkuva vahuga TRIPOR 227. Täidetud korpus on kerge, tugev ja uppumatu. 

Kärgpaneelid – võimaldavad valmistada ülitugevaid ja kergeid paate ning vähendavad ka toote kogumassi, vähendavad kokkutõmbumist.

PVC pontoon. RIB paatide pontoon on valmistatud kvaliteetsest PVC materjalist VALMEX. See on õhu- ja veekindel materjal, mis on vastupidav mehaanilisele koormusele, mitmesugustele vedelikele, õlidele ja UV-kiirgusele ja samuti ekstreemsetele temperatuuridele.

Klaaskiud. Multiaksiaalkangas on tekstiilne, mittekootud materjal, mis koosneb mitmest niidi kihist, mis on orienteeritud eri suundades vastavalt antud tugevdusmustrile, mis on arvutatud materjalile avaldatava koormuse põhjal. 

Sõltuvalt kihtide arvust on võimalik eristada järgmisi multiaksiaalse kanga liike:

Monoaksiaalne

uniaxial

Biaksiaalne

biaxial

Triaksiaalne

Kvatroaksiaalne

Multiaksiaalse kanga eelised võrreldes traditsioonilise niitkanga ja klaasimatiga

  • Komposiitmaterjalide armeerimine erinevates suundades
  • Vaigu kulu vähenemine 20-30% võrra, 
  • Valmistoote kaalu vähenemine kuni 50%.
  • Vähendatud kanga kihtide arv valmistamisel ja tootmisprotsessi optimeerimine
  • Kaks korda suurem mehaaniline tugevus
  • Sile laminaadi pind (ringiliikuva kanga pinnal on ebatasasused niitide ühenduskohtades